Ostropestřec - zázrak na regeneraci jater

6. září 2017 v 13:11
Každý kdo někdy měl potíže s játry asi slyšel o účincích ostropestřce mariránského. Tato nenápadná bylina, nejvíce podobná bodláku, je využívána k léčbě problémů s játry již od nepaměti. Účinnou látkou, které ostropestřec vděčí za své schopnosti je silmarin, který je obsažen převážně v semenech této rostliny. Semena ostropestřce múžete konzumovat jen tak, nebo z nich můžete dělat výborný ostropestřecový olej. Semena, a produkty z ostropestřce mariánského se dají koupit v internetových obchodech či v obchodech se zdravou výživou.

Jak mi pomohl ostropestřec s regenerací jater.

Při pravidelné prohlídce mi u lékaře dělali také jaterní testy, které ale vykázaly poněkud zvýšené hodnoty. Protože alkohol téměř nepiju, dost mne to překvapilo a taky vyděsilo. Doktorka mi doporučila si sehnat nějaké produkty s ostropestřcem, který prý na toto jediný pomáhá. (Samozřejmě, kromě úpravy stravovacích návyků) Koupila jsem si ostropestřec ve formě drcených semen, ale dočetla jsem se na internetu že rychle ztrácí svůj obsah účinných látek při styku s kyslíkem, a proto jsem ho dala do skleničky a zalila slunečnicovým olejem aby byl zakrytý a dala jsem ho do komory aby byl ve tmě. Dávám si denně několik lžiček, uvádí se že člověk by měl sníst denně 1 lžičku na 20 kilo hmotnosti. Po kontrolním odběru krve byly hodnoty jaterních testů mnohem nižší a po přech měsících už téměř v normálu, pouze lehce zvýšené. Budu samozřejmě užívat ostropestřec dál, je to i dobrá prevence proti všem škodlivinám obsaženým v dnešních potravinách. Někteří lidé dávají tuto bylinu do jídla i svým čtyřnohým miláčkům ale to jsem zatím nezkoušela.

Dá se ostropestřec pěstovat doma?

Ostropestřec mariánský je příbuzný bodláku, takže pokud máte zahrádku, můžete ho pěstovat bez problémů. Dorůstá až 2 metrů výšky a jde o velice dekorativní rostlinu, zejména díky svým listům, které mají nepřehlédnutelné bílé vzorování, které vypadá jako polité mlékem. Proto se také ostropestřci lidově říká mléko panny Marie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matyáš Matyáš | Web | Středa v 21:31 | Reagovat

S játry jsem měl téměř rok problémy a potom, co mi doktor doporučil ostropestřec, tak se jaterní testy zlepšily o 180 stupňů! Problémy přestaly a já zase můžu žít spokojený život. Doporučuji zařadit i jako prevenci, ať neskončíte jako já! :ú

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama