Září 2017

Chcete omládnout? Podpořte tvorbu růstového hormonu

14. září 2017 v 13:17
Růstový hormon je látka která je v lidském těle produkována hypofýzou a má důležitou funkci ve vývoji těla. Růstový hormon pomáhá buňkám regenerovat, spalovat tuky, prodlužovat a zvyšovat výkonnost organismu. Pozitivně působí na růst svalů a celkové zdraví a energii vašeho těla. Bohužel, produkce růstového hormonu v lidském těle po 30 roce věku rapidně klesá a začneme ho mít nedostatek. Nedostatek růstového hormonu se projevuje mnoha nepříjemnými účinky jako je pokles libida, úbytek svalů, začínajícími vráskami, zhoršením kvality a pevnosti kostí a snížením imunity. Začneme prostě stárnout.

Jak zastavit stárnutí

Pro zastavení stárnutí je nezbytně nutné obnovit přísun růstového hormonu do našeho těla. Máme několik možností. Buď budeme přímo aplikovat růstový hormon, většinou pomocí injekcí, nebo zvolíme zdravější a šetrnější cestu, stimulace našeho organismu k vyšší produkci růstového hormonu. Užívání podobných prostředků je k organismu šetrnější, protože výsledný hormon je náš vlastní. Například GHR Natural, přírodní prostředek na zvýšení hladiny růstového hormonu od Dr Sohne obsahuje aminokyseliny, které dokážou znovu nastartovat jeho produkci v podvěsku mozkoém, a doslova nám tak prodloužit mládí.

Zvyšte své sportovní výkony

Pokud cvičíte, posilujete nebo děláte některý ze sportů orientovaných na fyziký výkon, je hladina růstového hormonu velice důležitá. Pokud ho má tělo dostatek, vaše výkony a výdrž budou mnohem vyšší, a také zaznamenáte nárůst svalů.

Omlazení pleti

Jedním z příznaků snížené produkce růstového hormonu je také snížená produkce kolagenu. To má za následek tvorbu vrásek, zeslabení a uvolnění pokožky. Pokud chcete vypadat déle mladí, měli byste měli byste zvážit užívání některého z preparátů, které dokážou nastartovat vaše tělo k produkci jeho optimálního množství.

Důležité je hodně spát

Na tvorbu růstového hormonu má důležitý vliv dostatečně dlouhý a kvalitní spánek, proto pokud pozorujete jeho ndostatek, měli byste spát déle než 6 hodin denně, ideálně 8 hodin. Pokud máte problémy s usínáním, není špatné pomoci si někkterým přírodním prostředkam pro lepší spánek, například odvarem z chmele otáčivého.

Ostropestřec - zázrak na regeneraci jater

6. září 2017 v 13:11
Každý kdo někdy měl potíže s játry asi slyšel o účincích ostropestřce mariránského. Tato nenápadná bylina, nejvíce podobná bodláku, je využívána k léčbě problémů s játry již od nepaměti. Účinnou látkou, které ostropestřec vděčí za své schopnosti je silmarin, který je obsažen převážně v semenech této rostliny. Semena ostropestřce múžete konzumovat jen tak, nebo z nich můžete dělat výborný ostropestřecový olej. Semena, a produkty z ostropestřce mariánského se dají koupit v internetových obchodech či v obchodech se zdravou výživou.

Jak mi pomohl ostropestřec s regenerací jater.

Při pravidelné prohlídce mi u lékaře dělali také jaterní testy, které ale vykázaly poněkud zvýšené hodnoty. Protože alkohol téměř nepiju, dost mne to překvapilo a taky vyděsilo. Doktorka mi doporučila si sehnat nějaké produkty s ostropestřcem, který prý na toto jediný pomáhá. (Samozřejmě, kromě úpravy stravovacích návyků) Koupila jsem si ostropestřec ve formě drcených semen, ale dočetla jsem se na internetu že rychle ztrácí svůj obsah účinných látek při styku s kyslíkem, a proto jsem ho dala do skleničky a zalila slunečnicovým olejem aby byl zakrytý a dala jsem ho do komory aby byl ve tmě. Dávám si denně několik lžiček, uvádí se že člověk by měl sníst denně 1 lžičku na 20 kilo hmotnosti. Po kontrolním odběru krve byly hodnoty jaterních testů mnohem nižší a po přech měsících už téměř v normálu, pouze lehce zvýšené. Budu samozřejmě užívat ostropestřec dál, je to i dobrá prevence proti všem škodlivinám obsaženým v dnešních potravinách. Někteří lidé dávají tuto bylinu do jídla i svým čtyřnohým miláčkům ale to jsem zatím nezkoušela.

Dá se ostropestřec pěstovat doma?

Ostropestřec mariánský je příbuzný bodláku, takže pokud máte zahrádku, můžete ho pěstovat bez problémů. Dorůstá až 2 metrů výšky a jde o velice dekorativní rostlinu, zejména díky svým listům, které mají nepřehlédnutelné bílé vzorování, které vypadá jako polité mlékem. Proto se také ostropestřci lidově říká mléko panny Marie.