Duben 2016

Zdravé hubnutí - jak na to?

25. dubna 2016 v 14:28
Zapomeňte na "zaručené" diety celebrit, rady redaktorů časopisů o životním stylu, nebo takzvaných expertů. Zhubněte podle poznaků skutečných odborníků. Přijďte k nám na konzultaci zdarma a my zajistíme, že zhubnet rychle, zdravé a napořád. Takové a podobné články které propagovaly hubnutí pomocéí nutriční typologie jsem četla často a příliš jsem tomu nevěřila. Jak by člověk mohl zhubnout pouze úpravou stravy, bez diet a bez cvičení, a navíc trvale? Sama mám nějaké to kilo navíc a přestože jsem v minulosti vyzkoušela mnoho diet, nic nepomohlo, a pokud ano tak pouze krátce a váha se brzy dostala zpět na původní hodnoty.
Jednou jsem však potkala kamarádku, kterou jsem asi půl roku neviděla, a málem jsem ji díky její štíhlé postavě nepoznala. Po krátkém rozhovoru se mi svěřila že navštěvuje výživového poradce u nás ve městě který stojí za jejím úspěšným hubnutím. Hned druhý den jsem se objednala na konzultaci.
Zezačátku jsem nevěděla co mohu čekat a tak jsem byla poněkud nesvá, ale nutriční terapeut brzy mé obavy rozptýlil. Asi hodinu jsme si povídali o tom co ráda jím, kolik bych chtěla zhubnout, vyšetřil mne pomocí nějakého diagnostického počítače a sestavil mi jídelní plán z dostupných surovin. Vysvětlil mi také jak nutriční typologie funguje, že každý člověk patří k nějakému nutričnímu typu a podle toho jsou pro něj některé potraviny vhodnější na hubnutí a některé ne.
Hned druhý den jsem začala jíst podle stanoveného plánu, a přestože jsem se v jídle nijak nešetřila, spíš jsem jedla ještě o něco větší porce než obvykle, moje váha šla rapidně dolů. Dnes, po půl roce stravování podle nutriční typologie už se mohu bezestudu koukat na sebe v zrcadle, a také už se nestydím vyjít mezi lidi v plavkách například na bazéně.