Říjen 2013

Bylinné čaje ke zlepšení zdraví

9. října 2013 v 15:40
Bylinné čaje jsou chutným a snadným způsobem, jak do svého pitného režimu propašovat některé další živiny. Na rozdíl od kávy (jejíž zdravotní přínosy jsou diskutabilní ) bylinné čaje nabízejí zdraví prospěšné účinné látky bez kofeinu. Existují doslova tisíce kombinací bylinných čajů, takže vybrat si může opravdu kačdý. Bylinné čaje mohou být velmi levné, pokud si koupíte přísady ve velkém. Potom si můžete míchat své vlastní kombinace! Pokud ještě nejste vášnivý kozument bylinných čajů možná vás přesvědčí některé z následujících lahodných bylin...
Vybrali jsme několik bylinných čajů pro jejich léčivé účinky a vysvětlíme vám, co pro vás mohou udělat.
Černý bez:
Bílý květ ze stromu černého bezu je tradiční lék na nachlazení. Je velmi efektivní, protože pomáhá čistit nosní průchody při kataru. Je také dobrý na pocení.
Tymián:
Tato středomořská bylina je účinná pro léčbu nachlazení, protože tymián obsahuje éterické oleje které chrání proti virům a infekcím, když se užívá ve formě čaje.
Fenykl: středomořská bylina, která působí na uvolnění střevních svalů a je zvláště dobrá proti zácpě, kolice a nadýmání. Fenykl je také dobrý detox, protože působí diureticky - což znamená, že je močopudný a tak pomáhá čistit ledviny a pomáhá tělu zbavit se nečistot.
List Maliníku
List maliníku je můj oblíbený čaj a piji ho denně. Je výborný a zvláště výhodný pro ženy, protože pomáhá udržet rovnováhu hormonů a je dobrý na pleť. Také se často pije během těhotenství, protože může posílit dělohu a je dobrým zdrojem hořčíku, draslíku a vitamínů skupiny B což je vše důležité během těhotenství. Čaj z listů maliníku má chuť podobnou černému čaji a může být kombinován s listy Stevie, k dosažení přirozené sladkodti. Bylinkáři často doporučují čaj z listů maliníku čaj pro ženy, které trpí neplodností, premestruačním syndromem, endometriózou, nebo bolestivou menstruací. Kopřiva: Kopřiva je dobrým zdrojem železa, vápníku a křemíku. Železo produkuje červené krvinky, které jsou nezbytné pro energii. Vápník a oxid křemičitý je důležitý pro stavbu kostí, vlasů a zubů.
Zázvor :
Zázvor jevýborný prostředek v raných fázích infekce, protože funguje jako zahřívací koření, dkáže podpořit a urychlit léčeení horečky. Oteplovací účinky zázvoru vedou taky ke zmírnění revmatických bolestí, tím že rozšiřují cévy a stimuluje krevní oběh.

To jsem já

4. října 2013 v 15:34 | Luca
Dobrý den, říkají mi Lucie Musilová, kamarádi mi říkají Luca. V mých 26 letech jsem sice většinou troufalá ale na druhou stranu poměrně milá dívka. Ráda cestuji - je to můj koníček asi od roku 2010, když jsem přišla na to, že jsem do té doby neznala a neviděla nic jiného než parties s kámoši. Pochopila jsem, že tak to už nechci. Že chci něco vidět a zažít, a proto jsem sbalila zavazadlo a vyrazila autobusem za vzdálený horizont do Španělska. Od té chvíle na tom ujíždím a chci furt pociťovat ten úžasný pocit, když člověk doopravdy spatří to, o čem jen slyšel, nebo četl v knihách. Zatím jsem se poflakovala ve: Španělsku, Polsku, Albánii, Kanadě, Itálii, Francii, Lotyšsku, Dánsku, Portugalsku a Egyptě.